Babalar Günü Hediyesi Nasıl Yapılır?

babalar-gunu-hediyesi-nasil-yapilir

Her yıl Haziran ayının ikinci pazar günü kutlanan babalar günü, babalarımıza yaptıkları fedakarlıklar, gösterdiği sevgi ve saygı için teşekkür etmek ve ona duyduğumuz sevgiyi göstermek adına biz çocuklar için bir fırsat. Kendilerini özel hissetmelerini sağlayan bu günde onlar için dudaklarımızdan dökülecek bir çift söz yeterli olsa da küçük bir hediyeyle karşılarına çıkmak onları mutlu edecektir. Yine de sıradan bir babalar günü hediyesi almak istemiyor ve onu şaşırtmak istiyorsanız ellerinizle hazırlayacağınız bir hediyeye ne dersiniz? Babanızın karşısına el emeği göz nuru hediyenizle çıkarak bu özel günü daha anlamlı ve özel kılacaksınız.Bu fikir sizi heyecanlandırdıysa gelin babalar günü hediyesi nasıl yapılır birkaç video ile öğrenelim.

 

El Yapımı Babalar Günü Hediyesi Seçenekleri

 

Babalar Günü Kartı

Duygularınızı sözlü ifade etme konusunda pek iyi değilsiniz, kelimelere dökmelisiniz diye düşündük ve ilk alternatifimizi babalar günü kartından yana kullandık. Kalp şeklinde ceket içerisine el yazınızla babalar günü mesajınızı yazacak babanıza ömür boyu saklayabileceği bir hediye vermiş olacaksınız.

Peki, kartı yapmak için hangi malzemeler ihtiyacınız var? Beyaz karton, siyah karton, kırmızı kağıt ve düğme yapmak için istediğiniz renkte bir kağıt seçebilirsiniz. Siyah ve beyaz kartonları kalp şeklinde keserek iç içe yerleştirerek hazırlanan kart son olarak papyon ve düğmelerin yapıştırılmasıyla hazır hale geliyor.

 

El Yapımı Fotoğraf Küpü 

Zeka oyunlarına meraklı bir babaya sahipseniz size harika bir önerimiz var. Zeka küpünü fotoğraflarınızla kaplayarak ona eğlenceli bir oyuncak tasarlayabilirsiniz. Bunun için de tek yapmanız gereken babanızla çekildiğiniz birkaç fotoğrafı seçip bastırmak ve zeka küpü parçaları üzerine yapıştırmak. Hazırladığınız hediyeyi tıpkı videodaki gibi şık bir kesenin içerisine koyabilir ya da hediye paketi yapabilirsiniz.

 

El Yapımı Hediye Paketi

Hediye almak önemli olduğu kadar hediyeyi nasıl sunduğunuz da önemli. Bu nedenle vereceğiniz hediyeyi koyabileceğiniz bir hediye paketi fikriyle yazımızı sonlandıralım. Babası için hediyesini çoktan almış olanların da kullanabileceği bu paket tabii ki babaları anlatan gömlek şeklinde. Babanızın en sevdiği renkte kağıtlar seçerek hazırlayacağınız paketi dilediğiniz boyutta yapabileceğinizi de unutmayın.

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir